Regaty Dni Morza Świnoujście 2018

W dniach 23-24 Czerwca 2018 w Świnoujściu odbyły się XXXI regaty Dni Morza. Regaty zaliczane są do punktacji Pucharu Bałtyku Południowego oraz Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski.

dni Morza 2018 radek

 Na zdjęciu Radosław Okiński zwycięzca w KWR 1

Wyścigi, tradycyjnie dla tych regat, odbywały się przy bardzo silnym wietrze co zapewniło fantastyczną rywalizację na wodzie. Reprezentanci Jacht klubu 4 Wiatry po raz kolejny zajęli wysokie lokaty w regatach.

Organizator Regat Jacht Klub kotwica zapewnił wspaniałe nagrody rzeczowe oraz zorganizował zakończenie regat z poczęstunkiem.

W regatach wzięło udział 17 jachtów sklasyfikowanych w grupach ORC, KWR i Open. Rozegrano 5 wyścigów w każdej grupie. W ORC zwycięzcą został Artur Pomorski na jachcie „Trochus II” przed Robertem Rayskim na „Hrubym” i Maciejem Antoniakiem na „Bryza 33”.

Jachty o współczynniku KWR zostały podzielone na dwie grupy. W grupie KWR 1 najlepszy był Radosław Okiński na „Mescalero”, za nim Grzegorz Debies na jachcie „Seadog” i trzeci Michał Glaza na „AQQ”. W KWR 2 pierwszy był Andrzej Sokołowski na jachcie „Orson”, przed Aleksandrem Mikołajów na „Nefertiti” i Szymonem Kubankiem na „One”.

W klasyfikacji Open pierwsze miejsce zajął Tomasz Odzioba na jachcie „ABC Caravela”, drugie Andrzej Szwaba na „Low Budget” i trzecie Janusz Skrzecz na „Guesswork”.

Poniżej linki do list wyników nadesłane przez organizatorów.

https://zeglarski.info/wp-content/uploads/2018/06/open-WYNIKI-3.pdf

https://zeglarski.info/wp-content/uploads/2018/06/KWR-2-WYNIKI-3.pdf

https://zeglarski.info/wp-content/uploads/2018/06/KWR-1-WYNIKI-3.pdf

https://zeglarski.info/wp-content/uploads/2018/06/ORC-WYNIKI-3.pdf