Regaty Stepnica 2018

Kto nie był, niech żałuje, bo VII Regaty Stepnica o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stepnica można zaliczyć do naprawdę udanych żeglarskich imprez. W tym roku wystartowało rekordowo 41 jachtów.

szymon stepnica 2018

 Tym razem nasi żeglarze stanęli na podium w grupie samotników. Aleksander Mikołajów na NEFERETITI zajął pierwsze miejsce, a Szymon Kubanek (na zdjęciu) na ONE był trzeci. Najmniej przyjemne, czwarte, miejsca dla sportowców zajęli Radosław Okiński na Meskalero (KWR 1) i Zdzisław Kos na Low Budget (OPEN II). Regaty tradycyjnie zostały zorganizowane perfekcyjnie. Długi 16 milowy wyścig rozegrany na Roztoce i Zalewie Szczecińskim dostarczył wszystkim uczestnikom wspaniałych wrażeń.  

W poszczególnych grupach kształtowało się to następująco: 6 jachtów  z pomiarem KWR I, 7 z pomiarem KWR II, 11 jachtów w grupie Open I i 12 w OPEN II,  a także 5 samotników.

Większość zgłoszeń wpłynęła do nas drogą elektroniczną przed regatami (dziękujemy wszystkim którzy, skorzystali z tej formy ), ale kto miał zerwane łącza, mógł oczywiście formalności dopełnić w sposób tradycyjny przed odprawą kapitanów.

low budget stepnica  2018

Regaty uroczyście otworzył gong dzwonu im.Kpt. Roberta Hilgendrofa, a następnie krótkie, treściwe przemówienia Sławka Turniaka, Marioli Kwiryng -Sekretarza Gminy oraz Jerzego Kaczora -Sędziego Regat. Po odprawie kapitanów żeglarze czym prędzej rozpierzchli się na podkłady swych łajb, aby przygotować się do wielkiego wyścigu. Pogoda  oczywiście była zamówiona ;-), a o prowiant zadbała w sposób profesjonaly nasza niezawodna Anna Turniak. Startujący w regatach jak zawsze mogli liczyć na pomoc dzielnych strażaków z OSP Stepnica, którzy asekurowali  na łódce ratowniczej OCHOTNIK i choć rywalizacja na wodzie była zacięta strażacy nie musieli interweniować. Łodzią sędziowską była dostojna Truxa, którą prowadził Lesław Łukawski.
Wyniki regat zostały uroczyście ogłoszone  w Amfiteatrze podczas Jazz Pikniku nad Zalewem. Najważniejszą nagrodę regat -  Puchar Przechodni im. Kpt. Roberta Hilgendorfa dla najszybszego jachtu w grupie KWR I załodze jachtu O'Dana wręczył Kpt. Radosław Pawlik. Puchary oraz dyplomy wręczył osobiście  Burmistrz Miasta i Gminy Stepnica Andrzej Wyganowski wraz z Sekretarzem Gminy Mariolą Kwiryng.  

W grupie KWR I pierwsze miejsce zdobył i statuetkę otrzymał kapitan jachtu O’DANA, w grupie KWR II najlepszy był BLUEFIN II ze Sławkiem Turniakiem na czele, w grupie OPEN I wygrał "świeżutki" jacht QUALLIA z najmłodszą załogą regat, a w OPEN II najlepszy był ABC CARAVELA. Wśród samotnych żeglarzy pierwszy finiszował Aleksander Mikołajów na  NEFERETITI i to on otrzymał nagrodę rzeczową - przenośne radio VHF z funkcją DSC i GPS (ICOM M93D) - ufundowane przez Sławka Turniaka.  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy, tym którzy mieli trochę mniej szczęścia życzymy powodzenia  i zapraszamy na VIII Regaty o Puchar Burmistrza i Miasta Gminy Stepnica.

stepnica 2018

Za zaangażowanie w organizację regat specjalne podziękowania popłynęły w stronę małżeństwa p. Anny i Sławka Turniaków, a także p. Lecha Zajdy, którzy otrzymali z rąk Burmistrza Andrzeja Wyganowskiego pamiątkowe upominki.

szymon i olek stepnica 2018
 
Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w organizację regat.

Poniżej wyniki regat

stepnica 2018 wyniki