20 Regaty międzymieliźniane [FILM]

To już 20-te Regaty Międzymieliźniane o Puchar Burmistrza Wolina, które zorganizowane były przez PTZN UKS ALBATROS w dniu 25.08.2018 r.

 

 

Pierwszy bieg odbył się przy bardzo słabym wietrze, natomiast drugi to już silniejszy wiatr i zacięta walka do samej mety na kursie spinakerowym. Losy zwycięstwa ważyly się do ostatnich metrów trasy, a kibice oglądający finisz byli świadkami pięknego widowiska. Najwyżej sklasyfikowany jacht z naszego klubu to Meskalero z Radosławem Okińskim. Szymon Kubanek na ONE był czwarty, a Aleksander Mikołajów na NEFERTITI zajął miejsce szóste. Szymon Kubanek otrzymał nagrodę specjalną „Memoriał Ciupka” dla najlepszego zawodnika w tych regatach.

 

  Jednak przed startem nie obyło się bez oficjalnego otwarcia, które dokonał burmistrz Wolina pan Eugeniusz Jasiewicz w obecności wicestarosty pana Marka Matysa, zaproszonych gości , a przede wszystkim żeglarzy z woj.zachodniopomorskiego i za granicy.

  Ponadto Prezes Klubu Grażyna Laskowska przedstawiła zwięźle  historię  Regat Międzymieliźnianych oraz podejmowane działania  przy organizacji tej imprezy. Złożyliśmy podziękowania dla wszystkich tych osób, które włożyły swój wkład pracy i wsparcie prze 20 lat organizowania tych regat. Dzięki sponsorom min. BS Wolin i Restauracji ALBAKORA ze Świnoujście, żeglarzom umilał czas zespół muzyczny OKY BAND.

miedzymielizniane 2018 radek

  Wspaniała atmosfera mimo wieczornego  zimnego deszczu  pozwoliła nam pod namiotem podsumować jubileuszowe regaty.

  Nagrody specjalne otrzymali jacht ONE z prowadzącym Szymonem Kubankiem o „Memoriał Ciupka”, jako samotnik najlepszy w przedziale 6-8 m,  za 4 -ro krotne wejście na mieliznę  najdłuższy 14 m jacht Klaudia z prowadzącym Andrzejem Oczadłym, za zamknięcie mety jacht Halny z prowadzącym Maciejem Magneskim, nagrodę specjalną otrzymał również najmłodszy 7 miesięczny uczestnik  Wojtuś Dunder.

  Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji regat członkom Klubu, i jak co roku holownikowi Borys z Piotrem Frączkiem i załogą.

  Regaty finansowane były przez Burmistrza Miasta Wolina z oferty programowej.

Do zobaczenia za rok