LOGO male

Regaty o Puchar Magnolii 2012

15-16 września 2012 odbyły się na Jeziorze Dąbie - Regaty o Puchar Magnolii. Po raz drugi regaty zostały zorganizowane przez Centrum Żeglarskie Szczecin. Rozegrano 4 biegi, regaty przebiegły w zmiennych warunkach - w sobotę silny wiatr do 7 B utrudniał załogom żeglugę - dwa jachty przewróciły się, Tomahawk po wywrotce przed startem wycofał się z wyścigów, Master 3 po zwrocie w celu uniknięcia kolizji również się przewrócił, po szybkim postawieniu jachtu wrócił on do regat i wygrał swoją grupę. W sobotę wieczorem żeglarze bawili się przy ognisku żeglarskim. Świnoujście reprezentowały dwie załogi z Jacht Klubu Cztery Wiatry. Jacht s/y "NEFERTITI" z kapitanem Aleksander Mikołajów który zajął I miejsce w I grupie KWR, oraz Jacht "Xante" z kapitanem Radosławem Okińskim który zajął IV miejsce w II grupie KWR