XIV REGATY KLUBOWE "O KSZYNKE" 2013

 Tytulowe1

 

W dniu 06.07.2013 w Świnoujściu odbyły się XIII Regaty Klubowe o tradycyjną "Kszynke". Organizatorem regat był świnoujski Jacht Klub Cztery Wiatry. Regaty odbyły się na Zatoce Pomorskiej. Na starcie stanęło wiele dzielnych załóg z jachtów : "Xante", "Nefertiti", "Scooby Doo", " Lida Fin", "JU", "Refektor", Zeebeer", Krumel", Seagull", "Baddy", "Livia", "Nautica".  
 
Start i  zarazem metę wyznaczał nam sędzia na motorówce kol. Zbyszek Makaś.  Trasa liczyła 10 mil morskich. Start i metę wyznaczała  boja podejściowa do portu Świnoujście, trasa wzdłuż plaży w kierunku na zachód, zwrot na wysokości mola Heringsdorf.
Oficjalne zakończenie regat i wręczenie nagród odbyło się na wieczornej biesiadzie przy ognisku. Pierwszy linie mety przekroczył jacht "Nefertiti" jednak za nieprawidłowy żagiel został niesklasyfikowany, dlatego zasłużone zwycięstwo przypadło jachtowi "Xante". Na drugim miejscu przypłyną jacht " Scooby Doo"a na trzecim " Lida Fin".
 
Załoga zwycięskiego jachtu otrzymała w nagrodę "niespodziankę" ukrytą w  drewnianej skrzyni zwanej kszynką. Na duże uznanie zasłużył jacht "JU" który żeglował z damską załogą. Wszyscy świetnie się bawili do późnych godzin wieczornych. Zapraszamy wszystkich żeglarzy do udziału w przyszłorocznych regatach.