II Regaty Stepnica za nami

Przy pięknej, słonecznej pogodzie w dniu 13 lipca odbyła się druga edycja Regat o Puchar Wójta Gminy Stepnica. Na starcie obok jachtów balastowych stanęli juniorzy na Omegach, Laserach i Optymistach. To wynik współpracy Gminy Stepnica z Centrum Żeglarskim.

 

W grupach jachtów balastowych wystartowały 34 jednostki ze 104 żeglarzami podzielone na 6 grup: trzy ze współczynnikiem KWR, jedna z ORC, żeglarze samotni oraz grupa jachtów be z pomiarów.
Udział wielu czolowych żeglarzy regatowych Pomorza Zachodniego to podniesienie rangi tych regat. Nagrodę Fair Play otrzymala załoga "Sokratesa" z kpt. Piotrem Wojszelem za skuteczną, błyskawiczną pomoc udzieloną żeglarzowi z jachtu "Lively", który wypadł za burtę. Umiejętności żeglarskie zdobyte w regatach przydały sie w tej trudnej sytuacji.
Gmina Stepnica przygotowała  Puchary Wójta Gminy Stepnica, nagrody w postaci lokalnych pamiątek, pamiątkowe metalowe tabliczki na drewnie dla pierwszych trzech jachtów balastowych oraz znakomity poczęstunek.
Jacht Klub Cztery Wiatry reprezentowały 3 jachty "Xante", "Nefertiti" i "Scooby Doo" i wszystkie wskoczyły na pudło.  
Jacht „Xante” z kpt. Radosławem Okińskim zajął I miejsce w II grupie KWR.  Jacht " Nefertiti" z kpt. Aleksandrem Mikołajów zajął II miejsce a jacht " Scooby Doo" z kpt. Walerianem Zegzdrynem  III miejsce w III grupie KWR.
Kibicowali również goście z Niemiec, którzy przypłynęli dwoma statkami pasażerskimi. A bezpośrednio przed żeglarzami na scenie przy Morskim Porcie Stepnica odbyły się wybory Miss Lata nad Zalewem Szczecińskim, które wygrała Agata Wójcik ze Stargardu Szczecińskiego.