49 ETAPOWE REGATY TURYSTYCZNE

49. Etapowe Regaty Turystyczne przeszły do historii. W niedzielę przed południem w Trzebieży oficjalnie zakończono trwającą osiem dni imprezę, o niepowtarzalnym w żeglarskim świecie charakterze. W przyszłym roku jubileuszowa pięćdziesiąta edycja! 

Trzebież była tradycyjnie pierwszym i ostatnim portem gdzie przycumowali żeglarze startujący w 49. ERT. Załogi właśnie w Centralnym Ośrodku Żeglarstwa zakończyli VI etap na trasie Stepnica-Trzebież.

 

Uroczyste zakończenie poprowadzili: prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Zalewski oraz Zbigniew Jagniątkowski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Regat. Gospodarzem finału 49. ERT był burmistrz gminy Police Władysław Diakun, który uhonorował i nagrodził wszystkich startujących w tej imprezie uczestników.  

 Tego lata organizatorzy przyjęli ponad 80 zgłoszeń jachtów, co dało liczbę blisko trzystuset uczestników. Ostatecznie sklasyfikowano 73 jachty, które od 20 do 28 lipca cumowały w kolejnych portach i przystaniach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. W każdej z gmin, uczestnicy byli ciepło witani przez władze i mieszkańców. Na trasie była ostra rywalizacja, ale także żeglowanie wyłącznie rekreacyjne, dla własnej satysfakcji.

  Jacht Klub Cztery Wiatry Reprezentowały jachty "Xante", " Scooby Doo", "Nefertiti
W ogólnej klasyfikacji jachty zajęły następujące miejsca:
II miejsce w II KWR  s/y " XANTE" z kpt. Radosławem Okińskim
III miejsce w III KWR  s/y "SCOOBY DOO" z kpt. Walerianem Zegzdrynem
VI miejsce w III KWR s/y "NEFERTITI" kpt. Aleksander Mikołajów
który ze względów osobistych startował tylko w 3 biegach.