Międzyzdrojska Błękitna Wstęga Zalewu Szczecińskiego 2013

W dniu 7 sierpnia 2013 r. odbyły się po raz pierwszy regaty o Międzyzdrojską Błękitną Wstęgę Zalewu Szczecińskiego. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Rybaca, a portem organizującym wydarzenie -nowo otwarta Marina Wapnica k. Międzyzdrojów. Trasa wyścigu, którego założeniem było wyłonienie najszybszej jednostki Zalewu Szczecińskiego, prowadziła przez cały akwen, ze startem przy Trzebieży oraz bojami zwrotnymi w pobliżu wejścia do Kanału Piastowskiego oraz toru podejściowego do Wolina.
Impreza zgromadziła komplet uczestników (30 jachtów podzielonych na 7 grup).


Kierunek wiatru (NE-NNE) sprawiał, że wszystkie boki trasy pokonywane były na kursie bajdewind-pełny bajdewind, który nie pozwalał nawet na postawienie najbardziej płaskich genakerów. W tych warunkach zdecydowanie najszybciej żeglował jacht "Tomahawk - Team Bakista", który po wyprzedzeniu Mastera 3, sukcesywnie powiększał przewagę na konkurentami, i niemal 17-milową trasę ukończył w niezłym czasie 2 h 25 minut, zdobywając tym samym Błękitną Wstęgę i miano najszybszego jachtu na Zalewie Szczecińskim.
O drugie miejsce na macie trwała zacięta walka, jednak ostatecznie wygrał ją Trochus II przed "Sharki'em". Oba jachty wpłynęły na metę z ponad 20 minutową stratą za "Tomahawkiem".
Jacht Klub Cztery Wiatry  reprezentował jacht s/y " Lidafin" z kpt. Markiem Antoniukiem który zają II miejsce w klasie otwartej powyzej 9 m.