Informacje o przystani

 POŁOŻENIE

Urokliwa przystań Jacht Klubu Cztery Wiatry położona jest na wyspie Uznam,  dł. geo. 53st. 55min. 03sek. N i szer. geo. 14st. 16min. 51sek. E , usytuowany jest po zachodniej stronie Świny naprzeciwko latarni morskiej. Przystań jest dobrze osłonięta przed wiatrem i falami, stwarza komfortowe warunki dla postoju jachtów.

TOR PODEJŚCIOWY

Wejście do przystani nie jest łatwe ze względu na płycizny. Wpływając do przystani płyniemy torem wodnym i na wysokości latarni morskiej wykonujemy zwrot w kierunku główek wejściowych. Sterujemy tak aby latarnia morska była dokładnie za rufą. W samych główkach trzymamy się jak najbliżej lewej strony. Maksymalne zanurzenie jachtów mogących cumować w basenie wynosi 1,5 metra, średnie głębokości wahają się od 1,5 do 1,8 metra.

MEDIA

Przystań wyposażona jest w prąd na kei, wodę, WC, prysznice. Na miejscu można za niewielką opłatą wynająć pokoje gościnne i skorzystać z dźwigu. Na terenie klubu znajduje się warsztat naprawy silników. Serdecznie zapraszamy.

 PLAN

 

OTOCZENIE


100m~Restauracja Konstelacja

300m~ słoneczna plaża

 

 

200m~Fort Anioła - jest to fort pruskiej Twierdzy Świnoujścia, wybudowany w latach 1854-1856, przeznaczony do obrony zachodniego kompleksu fortyfikacyjnego od strony lądu. Składa się z trójkondygnacyjnej rotundy, zwieńczonej tarasem i basztą obserwacyjną. W ścianach zewnętrznych budowli znajdują się otwory strzeleckie dla lekkich dział i broni ręcznej. Wewnątrz znajduje się kawiarnia i sklep z pamiątkami. http://www.fortaniola.pl/pl/

 

100m~Fort Zachodni- jest to fort pruskiej Twierdzy Świnoujście, wybudowany w latach 1856-1861, przeznaczony do obrony portu przed wrogimi okrętami. Składa się on z jednokondygnacyjnej reduty na planie kwadratu, do roku 1863 wzmocnionej murowanymi skrzydłami i otoczonej wałem ziemnym oraz fosą wodną. Po 1878 roku ufortyfikowana bateria nadbrzeżna z tarasem artyleryjskim i podziemnymi kazamatami. http://www.okretywojenne.pl/pefu/westbatterie/html/fort.htm

 

 

Wirtualny spacer po jacht klubie

 

 http://porty24.pl/328,cztery-wiatry.html#.UrVftyd_jNU